compost tumbler coupon code tri color sheltie gifts dreamlinux discontinued find me a gift shop amazon gift card code free 2012 mac app store gift card canada

SERGİ | YARIM KALAN YENİŞEHİR 01-11 HAZİRAN 2021

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi olarak her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz sergilerin 6.`sını “Yarım Kalan Yenişehir” temasıyla 1-11 Haziran 2021 tarihleri arasında Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Füreya Koral Sergi Salonu`nda gerçekleştiriyoruz. Aralık 2019 tarihlerinde düzenlediğimiz 10 farklı atölyede Yenişehir`in yarım kalan, arada bırakılan, çakışan, birleşen ve ayrılan, tamamlanamayan hikayelerinin ve bu hikayelerin yarım bırakıldığı mekanların izlerini sürmeyi amaçladık.

2020 yılı Mart ayında, Covid-19 önlemleri kapsamında açılışı ertelen sergimiz, 1-11 Haziran 2021 tarihleri arasında ziyaretçilere kapılarını açacaktır. 1 Haziran 2021 Salı günü Füreya Koral Sergi Salonu`nda ziyarete açılacak olan sergimize herkesi bekliyoruz.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi
________________________________________

Manifesto

Hikayeler gündelik yaşantının içinde, mekânlarda saklanırlar. Yenişehir`in hikayesi de anılarının sürekli değişime uğraması sebebiyle yarım kalmıştır. Mustafa Arslantunalı, Sevgi Soysal`ın Yenişehir`de Bir Öğle Vakti romanına yazdığı önsözde “Hoş, Ankara`ya gittiğimizde Yenişehir`i arar, bulamazsınız -aradan geçen on küsur yıl içinde Kızılay tarafından yutuluvermiştir” diyerek bu değişimi vurgular. Tamamlanamamış, başlangıcı anımsanmayan, herhangi bir sona bağlanmayan, yarım kalmış hikayelerin mekanı Yenişehir, bir çiçek dürbününden baktığımızda renklerin iç içe geçmesi gibi geçmişin izlerini günümüze taşır. Geçmişin buluşma noktası günümüzün geçiş alanına karışır; yer, zaman, mekan ve insanlar iç içe geçer.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi`nin 2019 yılında düzenlediği “Yarım Kalan Yenişehir” atölye serisi yarım kalan, arada bırakılan, çakışan, birleşen ve ayrılan, tamamlanamayan hikayelerin ve bu hikayelerin yarım bırakıldığı mekanların izlerini sürmeyi amaçlar.

Önceki Haber

Kentin Hafızası Yerinde Korunmalıdır: Cebeci İnönü Stadyumu Millet Bahçesi Olmasın

Sonraki Haber

19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

Son Şube Haberleri

Öğrenci Komisyonu

Türkiye genelinde öğrenim gören Şehir ve Bölge Planlama öğrencilerinin Odamız bünyesinde faliyet göstermesi amacıyla 2009 yılında kurulmuştur.
Detaylar için tıklayınız...

MİSEM

Şehir ve Bölge Planlama alanında meslek içi eğitimler ve sınavlar Odaca oluşturulacak Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından gerçekleştirilmektedir.
Detaylar için tıklayınız...

Odaya Kayıt Ol

İlgili mevzuat gereğince mesleğimizi icra etmek isteyen bütün meslektaşlarımızın Odamıza üye olmaları gerekmektedir.

KAYIT OL

Yeni Yayınlar

AOÇ Hikayeleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Koruma Sempozyumu Genişletilmiş Bildiri Özetleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.