the meaning of christmas gift giving archies gallery gifts for boyfriend coupon codes target 2013 mothers day gifts preschool aquatraders coupon

KENT MERKEZLERİ ÇALIŞMA GRUBU TOPLANIYOR: KENT MERKEZİNİ ALTÜST EDECEK OLAN PROJELER ZİNCİRİNİ KONUŞUYORUZ!

Ankara kent merkezleri uzun yıllardır bilimsel altyapı ve mesleki etiğe uygun olmayan parçacıl proje ve müdahalelerle kimliğini kaybetmektedir. Ne yazık ki yakın zamanda çeşitli idari kanallardan kamusal, mekânsal, sosyal etkileri değerlendirilmeden kent bütününü etkileyen bilimsel ve hukuki altyapıdan uzak bir biçimde gerçekleştirilen birçok yıkıcı kararın sonuçlarından endişe ediyoruz. Aşağıda bir kısmını listelediğimiz bu yıkıcı projelerle tek tek mücadele ederken aslında bu sürecin bütüncül bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

 • • Güvenpark`ı inşaat alanına çeviren ve göçükle ortaya çıkan belirsiz risklere gebe kapalı kapılar ardında sürdürülen metro projesi,• Büyük sorguları kendi içerisinde barındıran “Ayyıldız Projesi” ile Kızılay`ın merkezinde konumlanan tüm kuvvet komutanlıkları idari alanlarının boşalması ile sonuçlanacak; kent merkezinin geleceği, planlanan prestij projeleri ve rant döngüsü,• Kentsel sağlık merkezi olarak planlanmış Sıhhiye hastaneler bölgesindeki yıllardır sağlık hizmeti veren önemli kamu hastanelerinin Şehir Hastaneleri projesi ile parça parça taşınması ve boşaltılması projesi,• Adalet Sarayı yıkım kararı ile  alanının taşınması ve boşalan alan için belirsiz projeler,• Saraçoğlu Mahallesi`ndeki değerlerin zorla tahliyesi ve sermayeye teslim edilmesi,

  • Bakanlıkların ve Büyükelçiliklerin Eskişehir yolu, Çukurambar bölgelerine taşınması,

  • Canlı ve diri tutan ticari geçmişi bozacak ve projelerden,

  gibi bir çok örnek..

  Amacı, geleceği açıklanmayacak bu kentten ve kentte bugün ne olacak? Bu plansız günü dönüşüm kentimizi sürüklüyor mu? Bu şeyler konuşulmaz mı?

  Birlik ve merkezinin acil yönetim odası için grup oluşturmak Şehir Plancıları Şubesi Kent Merkezleri Çalışma olarak toplanıyoruz. Kentimizin yönlendirileceği bu gelecek. Tüm davetiyeyi öne çıkaracak.


  Toplantımız  26.10.2021 tarihi  ,  saat 19:30`da  gerçekleştirilecek. Toplantı bağlantısının sağlanması için başvurun onaylanması gerekir.


  Kayıt Formu:  https://forms.gle/ZjSpEQDAgKuKqR2J8

Önceki Haber

Keçiören’de Yaşanan Patlamanın Ardından Gündeme Gelen İmar Planları ve Meslek Örgütlerine Yöneltilen Suçlamalar Hakkında Bilgilendirme

Sonraki Haber

“EYMİR-İMRAHOR HATTINDA PLANLAMA ÇALIŞMALARI” PANELİ

Son Şube Haberleri

Öğrenci Komisyonu

Türkiye genelinde öğrenim gören Şehir ve Bölge Planlama öğrencilerinin Odamız bünyesinde faliyet göstermesi amacıyla 2009 yılında kurulmuştur.
Detaylar için tıklayınız...

MİSEM

Şehir ve Bölge Planlama alanında meslek içi eğitimler ve sınavlar Odaca oluşturulacak Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından gerçekleştirilmektedir.
Detaylar için tıklayınız...

Odaya Kayıt Ol

İlgili mevzuat gereğince mesleğimizi icra etmek isteyen bütün meslektaşlarımızın Odamıza üye olmaları gerekmektedir.

KAYIT OL

Yeni Yayınlar

AOÇ Hikayeleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Koruma Sempozyumu Genişletilmiş Bildiri Özetleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.