covergirl outlast lipstain coupons galles chevrolet coupon shore excursions group coupon nordstrom coupon code june 2014 birthday gift 23 year old female ruckus boston 2013 coupon code

ŞEHİR PLANCILARI ODASI II. ÖĞRENCİ KURULTAYI’NA DAVET

Meslek alanına yönelik olarak verilen akademik eğitimin niteliği mesleğin bugününü ve geleceğini şekillendiren en önemli faktörlerden biridir. Dolayısıyla, birden çok disiplinle doğrudan ilişkili bir biçimde, kamu yararı adına sosyo-mekansal kararlar üretmesi beklenen bir meslek alanı olarak planlama mesleğine dair günümüzde yaşanan sorunlar da, sunulan akademik eğitimden bağımsız değildir. 

Mezuniyet sonrası mesleğin niteliğini doğrudan etkileyen pratiklere ek olarak, akademik eğitim sürecinin de kendi içinde kapsamlı olarak ele alınmasına ve tartışılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Gerek öğrenci komisyonumuzun toplantılarında, gerekse Odamızın düzenlediği yaz kamplarında yapılan tartışmalar neticesinde, şehircilik eğitimine içkin olarak bölümlerde izlenen gündem, yöntem, içerik ve sunulan olanaklar açısından kapsamlı bir değerlendirme yapma gereği ortaya çıkmıştır.

Bu çerçevede, 6-7-8-9 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşecek olan ve konusu ‘Şehircilik ve Eğitimi’ olan 8. Türkiye Şehircilik Kongresi’nin tabii muhatabı olarak Şehir Plancıları Odası Öğrenci ön üyeleri tarafından, 6 Kasım 2016 tarihinde 2. Şehir Plancıları Odası Öğrenci Kurultayı düzenlenecektir. Kurultay süresince, planlama eğitiminin ve olanakların sorgulandığı, sorunların tespit edilerek çözüm ve önerilere dönüştürüldüğü bir ortam hedeflenmektedir. Bu doğrultuda, Dünya Şehircilik Günü etkinlikleri kapsamında, başta akademi olmak üzere farklı alanlarda faaliyet gösteren çok sayıda şehir plancısının katılım göstereceği Şehircilik Kongresi kapsamında düzenlenecek olan Öğrenci Kurultayı sonucunda üretilecek olan görüş ve öneriler, planlama öğrencilerinin yaşadığı sorunların çözümü çerçevesinde önemli bir fırsat sunacaktır. Bununla birlikte, Öğrenci Kurultayı, planlama öğrencilerinin Şehir Plancıları Odası ile daha süreğen ve dinamik bir ilişki geliştirmesinde, öğrenci örgütlülüğünün önümüzdeki dönemler için kendi sorunlarını ve imkânlarını tartışmasında ve yeni talepler üretmesinde katkı sunacaktır.

Bütün öğrenci arkadaşlarımızı kurultaya katılmaya davet ediyoruz.

Önceki Etkinlik

Serbest Şehircilik Anketi Sonuçlandı

Sonraki Etkinlik

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 39. Kolokyumu Programı

Son Oda Etkinlikleri

Öğrenci Komisyonu

Türkiye genelinde öğrenim gören Şehir ve Bölge Planlama öğrencilerinin Odamız bünyesinde faliyet göstermesi amacıyla 2009 yılında kurulmuştur.
Detaylar için tıklayınız...

MİSEM

Şehir ve Bölge Planlama alanında meslek içi eğitimler ve sınavlar Odaca oluşturulacak Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından gerçekleştirilmektedir.
Detaylar için tıklayınız...

Odaya Kayıt Ol

İlgili mevzuat gereğince mesleğimizi icra etmek isteyen bütün meslektaşlarımızın Odamıza üye olmaları gerekmektedir.

KAYIT OL

Yeni Yayınlar

AOÇ Hikayeleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Koruma Sempozyumu Genişletilmiş Bildiri Özetleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.