walltat coupon low cost gifts for girlfriend wicked whoopies coupon code 2015 infiniti parts usa coupon code 2014 20 gifts for 20 year olds vergiftung durch schneckenkorn hund

SARAÇOĞLU MAHALLESİ’NDE NELER OLUYOR?

Ankara’nın kalbinde bulunan, mimari, kültürel ve doğal değerleriyle 1979 yılında Kentsel Sit Alanı ilan edilen Saraçoğlu Mahallesi, kamu ve sermaye işbirliği ile rant alanına dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Bu çaba, tüm koruma kararlarına ve hukuki kazanımlarımıza rağmen, yıllardır hukuksuz işlemlerle farklı şekillerde gündeme gelmektedir.

Yaşayanların zorla mahalleden çıkarılması, alanın Afet Riskli Alan ilan edilip dönüşüm bölgesine çevrilmesi, doğrudan satış ihalesi gibi hukuksuz yöntemlerle devam eden ancak her seferinde mahkeme yoluyla iptal ettirdiğimiz süreç, 2018 yılı Mart ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Emlak Konut GYO A.Ş, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi’nin el ele vererek tanıttıkları yeni projeyle tekrar gündeme geldi. 2020 Eylül ayında, mahkeme kararlarına ve devam eden davalarına rağmen, yıkım ve restorasyon çalışmalarına başlandı.

Çevrimiçi gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında Saraçoğlu Mahallesi üzerindeki rant projeleri ve hukuki süreçleri konuşacağız. Bağlantı bilgilerinin iletilebilmesi için katılım formunun doldurulması gerekmektedir.

Katılım Formu: https://forms.gle/V4A2W22ge9NtsSFH8

Önceki Haber

TMMOB Ankara İkk: Saraçoğlu Mahallesi Hepimizin!

Sonraki Haber

Ankara’nın Başkent Oluşunun 97. Yılı Kutlu Olsun!

Son Şube Haberleri

Öğrenci Komisyonu

Türkiye genelinde öğrenim gören Şehir ve Bölge Planlama öğrencilerinin Odamız bünyesinde faliyet göstermesi amacıyla 2009 yılında kurulmuştur.
Detaylar için tıklayınız...

MİSEM

Şehir ve Bölge Planlama alanında meslek içi eğitimler ve sınavlar Odaca oluşturulacak Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından gerçekleştirilmektedir.
Detaylar için tıklayınız...

Odaya Kayıt Ol

İlgili mevzuat gereğince mesleğimizi icra etmek isteyen bütün meslektaşlarımızın Odamıza üye olmaları gerekmektedir.

KAYIT OL

Yeni Yayınlar

AOÇ Hikayeleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Koruma Sempozyumu Genişletilmiş Bildiri Özetleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.