PROF. DR. CEVAT GERAY HOCAMIZI UNUTMAYACAĞIZ...

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin Eski Dekanı ve Mülkiyeliler Birliği Eski Genel Başkanı, hocamız Prof. Dr. Cevat Geray’ın aramızdan ayrılışını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.  Kentleşme alanında ürettiği kuramsal bilgi ve yarattığı akademik tartışma ortamıyla ülkemizde meslek alanımızın yapı taşlarından birisi olan Kentleşme ve Çevre Sorunları Anabilim Dalı’nın OHAL hukukundan nasibini aldığı dönemde, Cevat Geray, Ruşen Keleş ve Can Hamamcı gibi değerli hocalarımızın üniversite bünyesinde eğitim vermelerine ‘kaynak yetersizliği’ gerekçe gösterilerek izin verilmemişti. Cevat hocamız benzer şekilde 12 Eylül cuntacılarının da hedefi olmuş, 1402 sayılı yasa ile işine son verilmiş ve yürütülen hukuki mücadele sonucu 7 yıl sonra işine geri dönebilmiştir.

Akademinin yanı sıra belediyelerin, meslek odalarının ve birçok sivil toplum örgütünün gelişimine büyük katkısı olan Prof. Dr. Cevat Geray hocamız, meslek alanımıza sunmuş olduğu önemli katkılar ve ülkemizde baskının yoğunlaştığı her dönemde göstermiş olduğu onurlu duruşu ve üretkenliği ile biz öğrencilerine ülkemizin ve kentlerimizin geleceği konusunda güven ve umut aşılamıştır.  Aramızdan ayrılan değerli hocamızı saygıyla anıyor, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

 TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi

Önceki Açıklama

Ankapark: Bir Talan Projesi

Sonraki Açıklama

İmar Barışı mı, İmar Talanı mı?

Son Basın Açıklamaları

Öğrenci Komisyonu

Türkiye genelinde öğrenim gören Şehir ve Bölge Planlama öğrencilerinin Odamız bünyesinde faliyet göstermesi amacıyla 2009 yılında kurulmuştur.
Detaylar için tıklayınız...

MİSEM

Şehir ve Bölge Planlama alanında meslek içi eğitimler ve sınavlar Odaca oluşturulacak Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından gerçekleştirilmektedir.
Detaylar için tıklayınız...

Odaya Kayıt Ol

İlgili mevzuat gereğince mesleğimizi icra etmek isteyen bütün meslektaşlarımızın Odamıza üye olmaları gerekmektedir.

KAYIT OL

Yeni Yayınlar

AOÇ Hikayeleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Koruma Sempozyumu Genişletilmiş Bildiri Özetleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017