student made parent gifts globalisation and its discontents chapter summary debs unique gifts gamers gift coupon code waist gang society coupon

MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ, ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ VE KARATAŞ, MÜHYE VE YAKUPABDAL MAHALLELERİ TEMSİLCİLERİ İLE BÖLGE SORUNLARINA YÖNELİK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10.03.2021 tarihinde Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi ve Çankaya İlçesi Karataş, Mühye ve Yakupabdal mahalleleri temsilcileri ile bölgenin sorunları ve çözümüne yönelik toplantı gerçekleştirilmiştir.

Meslek Odaları olarak, İmrahor Vadisi ve çevresindeki mahallelerde (köyler) yürütülen rant oyunlarına karşı kamu yararı adına yıllardır sürdürdüğümüz mücadelemiz, hazırlanan imar planlarının mahkemelerce iptal edilmesiyle, kazanımla sonuçlanmaktadır. Ancak toplantıya katılan temsilciler tarafından aktarılan mağduriyetler oldukça önemlidir. Ankara Büyükşehir Belediyesi eski yönetimi ve arsa spekülatörleri, mahkeme süreci devam eden imar planlarıyla bölge halkına umut verip arazilerinin bir kısmını ellerinden almış, büyük yatırımcılar arazi fiyatlarını alçaltıp yükselterek -bölgede bir çivi dahi çakılmadan- büyük miktarda kar elde etmişlerdir.

Bugün plansız kalan bölgede acilen üst ölçekli plan doğrultusunda, bölgenin doğal karakterini bozmayan, alana nüfus ve yapı yoğunluğu önermeyen planların hazırlanarak bölge halkının mağduriyetleri giderilmelidir.

Toplantıya katılarak bölge halkının sorunlarını aktaran temsilcilere, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanacak olan şehircilik ilkeleri ve planlama esaslarına uygun katılımcı planlama süreçlerine, Meslek Odaları olarak her zaman katkı verebileceğimizi ve bu kapsamda her türlü çağrıya açık olduğumuzu tekrarladık. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Önceki Haber

Hafızana, Kamusal Alanlarına ve Kamu Kaynaklarına Sahip Çık: Cebeci Stadı Yıkılıyor!

Sonraki Haber

Hıdırlıktepe-Atıfbey-İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi Hakkında Bilgilendirme, Görüş Alışverişi Amaçlı Toplantı Çevrimiçi Olarak Gerçekleştirilmiştir

Son Şube Haberleri

Öğrenci Komisyonu

Türkiye genelinde öğrenim gören Şehir ve Bölge Planlama öğrencilerinin Odamız bünyesinde faliyet göstermesi amacıyla 2009 yılında kurulmuştur.
Detaylar için tıklayınız...

MİSEM

Şehir ve Bölge Planlama alanında meslek içi eğitimler ve sınavlar Odaca oluşturulacak Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından gerçekleştirilmektedir.
Detaylar için tıklayınız...

Odaya Kayıt Ol

İlgili mevzuat gereğince mesleğimizi icra etmek isteyen bütün meslektaşlarımızın Odamıza üye olmaları gerekmektedir.

KAYIT OL

Yeni Yayınlar

AOÇ Hikayeleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Koruma Sempozyumu Genişletilmiş Bildiri Özetleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.