KENT MERKEZLERİ ÇALIŞMA GRUBU TOPLANIYOR!

Ankara’nın tarihi merkezi olan Ulus’ta ve modern başkentin kalbi olan Kızılay’da bütüncül bir yaklaşımdan, şehircilik ilkelerinden, bilimsellikten ve hukuktan uzak bir şekilde rant ve yıkım projelerinin devam ettiği bir döneme şahit olmaktayız.

Ulus’ta 100. Yıl Çarşısı’nın yıkım kararı, Cumhurbaşkanlığı acele kamulaştırma kararları, ABB’nin başlattığı eski ve yeni dönem projeleri devam etmektedir. Kızılay’da ise Güvenpark’ta metro inşaatları, Saraçoğlu Mahallesinde otel, ticari kullanımlar ve yer altı otoparkını içeren rant projeleri ve Kumrular Caddesi ile Necatibey Caddesi kesişiminde kalan alanda cami ve yeraltı otoparkı projesi gibi uygulamalar hayata geçirilmektedir.

Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi Kent Merkezleri Çalışma Grubu olarak Kızılay ve Ulus’un mevcut  gündemleri, özgün yapısı ve günümüzde karşılaştığımız planlama sorunları tarif edilecek, tarihsel olarak gelişimi, değişimi ve dönüşümünü ele alınacak ve kent yaşamına katkısı ortaya koyulmaya çalışılacaktır. Kent merkezlerinin özgün değerlerine ve kamusal yaşama katkısına vurgu yapan etkinlik, atölye, video ve yayın çalışmaları yürütülecektir.

Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi Kent Merkezleri Çalışma Grubu 11. Dönem ilk toplantısı 06.07.2020 tarihinde, saat 19:30’da Zoom programı üzerinden yapılacaktır. Toplantının bağlantı bilgileri, spoankara@spo.org.tr adresine iletişim bilgileri ile mail atan üyelerimize ve ilgililere iletilecektir.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi

Önceki Haber

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Çalışma Grubu Toplanıyor!

Sonraki Haber

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

Son Şube Haberleri

Öğrenci Komisyonu

Türkiye genelinde öğrenim gören Şehir ve Bölge Planlama öğrencilerinin Odamız bünyesinde faliyet göstermesi amacıyla 2009 yılında kurulmuştur.
Detaylar için tıklayınız...

MİSEM

Şehir ve Bölge Planlama alanında meslek içi eğitimler ve sınavlar Odaca oluşturulacak Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından gerçekleştirilmektedir.
Detaylar için tıklayınız...

Odaya Kayıt Ol

İlgili mevzuat gereğince mesleğimizi icra etmek isteyen bütün meslektaşlarımızın Odamıza üye olmaları gerekmektedir.

KAYIT OL

Yeni Yayınlar

AOÇ Hikayeleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Koruma Sempozyumu Genişletilmiş Bildiri Özetleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017