herbal medicine making kit coupon bill gray's buy one get one cheeseburger coupon eleanor rose coupon gift tax limit 2012 minecraft gift code list 2014 october

ANKARA’NIN BAŞKENT OLUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN!

Kurtuluş Savaşı’nın binası yapılmış, darı meclisine ev sahipliği yapmış olan Ankara, 98 yıl önce İstanbul’da olmuştur. Cumhuriyet’in yeni toplum ve hayatın kurulması gayesi, Ankara’nın oluşumundan gelişme ve kentleşmeyle, Anadolu kentleri için devrimci bir alternatif yaratmaktadır.


Ancak Başkent’in bu satın alma ve doğal yapısı, sermaye ve siyasi iktidarların işbirliğiyle ilgili tamamlamaya devam ediyor. Halkın emeği ve kamu kaynakları inşaatlarıyla betona ve asfalta yatırılmakta, sermayenin cebine doldurulmaktadır. Halka ait olan reklamlar alt yönetim yanlılarına aittir. Cumhuriyet’in planlı kalkınması ve kent hem merkezi hem de yerellerce vazgeçilmiş, tamamlanabilecek olanlardan karşılayabilen olan karşı karşıya kalabilmeyle ulaşılabilecek bir Ankaralığı ile karşı karşıyayız. 


Bu gerçekliğimizin, halka, kentlere ve cumhuriyet kazanımlarına verilen değerin farkında olarak; devrimci, toplumcu bir televizyon programından bahsetmediğimizi belirtir, Ankara’nın sevincinin 98. yılını kutlarız.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi


Önceki Haber

“EYMİR-İMRAHOR HATTINDA PLANLAMA ÇALIŞMALARI” PANELİ

Sonraki Haber

Aramızdan Ayrılışının 18. Yılında Prof. Dr. Raci Bademli Hocamıza Dair:"Arkadaşım Raci, Öğretenim Raci"

Son Şube Haberleri

Öğrenci Komisyonu

Türkiye genelinde öğrenim gören Şehir ve Bölge Planlama öğrencilerinin Odamız bünyesinde faliyet göstermesi amacıyla 2009 yılında kurulmuştur.
Detaylar için tıklayınız...

MİSEM

Şehir ve Bölge Planlama alanında meslek içi eğitimler ve sınavlar Odaca oluşturulacak Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından gerçekleştirilmektedir.
Detaylar için tıklayınız...

Odaya Kayıt Ol

İlgili mevzuat gereğince mesleğimizi icra etmek isteyen bütün meslektaşlarımızın Odamıza üye olmaları gerekmektedir.

KAYIT OL

Yeni Yayınlar

AOÇ Hikayeleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Koruma Sempozyumu Genişletilmiş Bildiri Özetleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.