SÖYLEŞİ VE FORUM: YEREL YÖNETİMLERDE KATILIM VE PLANLAMA

8 Haziran Cuma saat 18.30’da Ankara Şube M. Kemal Sarp Toplantı Salonu’nda Yerel Yönetimlerde Katılım ve Planlama başlıklı etkinliğimize bütün üyelerimiz davetlidir.

Çayyolu Semt Meclisi’nde Mehmet Peker’in kolaylaştırıcılığında yapılacak olan etkinlik kapsamında Yrd. Doç. Dr. Metin Erten hocamız, devlet ve yerel yönetimler ilişkisi bağlamında yurttaşların yönetim süreçlerine katılımını konu edinen bir sunum yapacaktır.

Ardından, Ankara Şube Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Ahmet Burak Büyükcivelek hocamız, planlama süreçlerinde yurttaşların yönetim mekanizmalarına ve imar planından bölge planına kadar değişen plan ölçeklerinde ve mekânsal boyutta bireylerin yönetim süreçlerine katılım konusunu ele alacak bir sunum gerçekleştirecektir.

Etkinliğimiz, yapılan sunumların ardından katılımcıların soru, fikir, eleştiri vb. katkılarıyla söyleşi-forum şeklinde sonlandırılacaktır.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi

Önceki Etkinlik

II. Şehirciler Pikniği

Sonraki Etkinlik

Akdeniz Kentlerinde Kentsel Mücadeleler Başlıklı Uluslararası Konferansa Katıldık

Son Şube Etkinlikleri

Öğrenci Komisyonu

Türkiye genelinde öğrenim gören Şehir ve Bölge Planlama öğrencilerinin Odamız bünyesinde faliyet göstermesi amacıyla 2009 yılında kurulmuştur.
Detaylar için tıklayınız...

MİSEM

Şehir ve Bölge Planlama alanında meslek içi eğitimler ve sınavlar Odaca oluşturulacak Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından gerçekleştirilmektedir.
Detaylar için tıklayınız...

Odaya Kayıt Ol

İlgili mevzuat gereğince mesleğimizi icra etmek isteyen bütün meslektaşlarımızın Odamıza üye olmaları gerekmektedir.

KAYIT OL

Yeni Yayınlar

AOÇ Hikayeleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Koruma Sempozyumu Genişletilmiş Bildiri Özetleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017