ANKARA HAFTA SONU GEZİLERİ’NİN #7: HASANOĞLAN KÖY ENSTİTÜSÜ

“Biz, istiklal mücadelesinden itibaren sosyal hayatımızda yaptığımız büyük devrimleri köylere götürecek adam yetiştirmek isteriz.” 
Hasan Âli Yücel

‘Ankara Hafta Sonu Gezileri’nin 7.’sini, kaybettiğimiz en önemli değerlerden olan Köy Enstitülerini hatırlamak ve anlamak için Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nde düzenliyoruz. Gezimizde Hasanoğlan Köy Enstitüsü Mezunu Emekli Öğretmen Ali Kınacı’nın kolaylaştırıcılığında köy enstitülerinin tarihini ve yarattığı kültürel ve mekânsal değeri tartışacağız. 16 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleştireceğimiz etkinlik için saat 11.00’de Odamız önünden (Atatürk Bulvarı No:219) otobüs kaldırılacaktır.

Katılım kontenjanla sınırlı olup üyelerimiz ve öğrencilerimiz için ücretsizdir. Katılım durumunuzu 13 Haziran 2019 Perşembe günü mesai bitimine kadar 0312 418 6143 / 6 numaralı telefondan veya spoankara@spo.org.tr adresinden bildiriniz.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi

Önceki Etkinlik

Yüksek.Lisans+Doktora - Yuvarlak Masa Buluşmaları #2

Sonraki Etkinlik

Yüksek.Lisans+Doktora - Yuvarlak Masa Buluşmaları

Son Şube Etkinlikleri

Öğrenci Komisyonu

Türkiye genelinde öğrenim gören Şehir ve Bölge Planlama öğrencilerinin Odamız bünyesinde faliyet göstermesi amacıyla 2009 yılında kurulmuştur.
Detaylar için tıklayınız...

MİSEM

Şehir ve Bölge Planlama alanında meslek içi eğitimler ve sınavlar Odaca oluşturulacak Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından gerçekleştirilmektedir.
Detaylar için tıklayınız...

Odaya Kayıt Ol

İlgili mevzuat gereğince mesleğimizi icra etmek isteyen bütün meslektaşlarımızın Odamıza üye olmaları gerekmektedir.

KAYIT OL

Yeni Yayınlar

AOÇ Hikayeleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Koruma Sempozyumu Genişletilmiş Bildiri Özetleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017