aquaphor coupon cvs cheap christmas gifts ideas 2013 philippines field museum gift shop phone number giftgasanschlag damaskus at home in store coupons garden ridge

2. DANIŞMA KURULU: ULUS

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna tarafından Ulus’a yönelik bir takım proje animasyon görüntüleri paylaşılmış, bunun üzerine Şubemiz tarafından bir basın açıklaması yayınlanmıştı. (http://spoankara.org/haber/pandoranin-kutusu-acildi-ulusu-yok-etme-projesi-gun-yuzune-cikti/) Açıklamamızda özetle söz konusu projenin herhangi bir koruma amaçlı imar planı ve ulaşım ana planı bulunmadan geliştirildiği vurgulanmaktadır. İlgili kurum ve kuruluşlarla yaptığımız resmi yazışmalar sonucu, Ulus’ta yürütülmekte olan faaliyetlerin Ankara II Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun 27.07.2015 tarih ve 1483 sayılı kararı ile belirlenen, 12.07.2018 tarih ve 3349 sayılı kararıyla da süresi 1 yıl uzatılan “Ankara İli, Altındağ İlçesi, Ulus, Samanpazarı, Kale, Kayabaşı Bölgeleri Sit Alanları Geçiş Dönemi Koruma Esasları ve Kullanma Şartları”na göre yürütüldüğü bilgisini edinmiş bulunuyoruz.

Bu doğrultuda söz konusu projeyi incelemek, tartışmak ve projeye karşı yürütülecek hukuki mücadeleyi kurgulamak ve yol haritası çıkarmak üzere Şubemizin 10. Dönem 2. Danışma Kurulu Toplantısı’nda, 31 Ekim 2018 Çarşamba saat 18.30’da M. Kemal Sarp Toplantı Salonu’nda buluşuyoruz. Tüm üyelerimizi, Ulus’u talan etme projesine karşı yürütülecek mücadeleyi büyütmeye davet ediyoruz.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi

Önceki Etkinlik

Atölye+Sergi: Bilinmeyen Ulus

Sonraki Etkinlik

Ankara’ya hoşgeldin öğrenci arkadaşım!

Son Şube Etkinlikleri

Öğrenci Komisyonu

Türkiye genelinde öğrenim gören Şehir ve Bölge Planlama öğrencilerinin Odamız bünyesinde faliyet göstermesi amacıyla 2009 yılında kurulmuştur.
Detaylar için tıklayınız...

MİSEM

Şehir ve Bölge Planlama alanında meslek içi eğitimler ve sınavlar Odaca oluşturulacak Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından gerçekleştirilmektedir.
Detaylar için tıklayınız...

Odaya Kayıt Ol

İlgili mevzuat gereğince mesleğimizi icra etmek isteyen bütün meslektaşlarımızın Odamıza üye olmaları gerekmektedir.

KAYIT OL

Yeni Yayınlar

AOÇ Hikayeleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Koruma Sempozyumu Genişletilmiş Bildiri Özetleri

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA ŞUBESİ

ANKARA - 2017

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.